SPORT

Halep este noul lider mondial. Calificare entuziasmantă în finala de la Beijing

• By Stefan --
  • Saturday, 07 Oct, 2017

Simona Halep va fi noul număr 1 mondial începând de luni, după ce s-a calificat în finala turneului WTA de la

Reade more

Ce victorie! Halep a cedat doar patru game-uri în primul meci câștigat în fața Sharapovei!

• Wednesday, 04 Oct, 2017

Simona Halep câștigă autoritar primul meci în fața Mariei Sharapova. Românca a cedat doar un game în acest ultim game

Reade more

FRF - amendată, Arena Naţională - suspendată!

• Tuesday, 03 Oct, 2017

Federaţia Română de Fotbal a fost amendată de Comisia de Disciplină a Federaţiei Internaţionale (FIFA) cu 25.000 de franci elveţieni, iar Arena Naţională a fost

Reade more

Anunţul surpriză făcut de Radu Ştefan astăzi! Ce decizie a luat

Radu Ştefan (30 de ani) are de gând să mai joace cel puţin un deceniu. Şi doar la Lazio, formaţie

Reade more

”Ne cunoaștem foarte bine”! Sharapova anticipează încă un duel spectaculos cu Halep

Maria Sharapova și Simona Halep se vor întâlni pentru a opta oară în carieră. Până acum, românca de pe locul 2

Reade more

Halep o va întâlni pe Rybarikova în turul al doilea de la Beijing. "Va fi greu. Tot timpul are alte lovituri"

• Sunday, 01 Oct, 2017

Magdalena Rybarikova a trecut de Eugenie Bouchard în două seturi și s-a calificat în turul al doilea de la Beijing acolo unde o va întâlni

Reade more

Horia Tecau, campion la US Open alaturi de Jean-Julien Rojer: 6-4, 6-3 cu Marc Lopez/Feliciano Lopez

• Friday, 08 Sep, 2017

Am asteptat tot anul un titlul de Grand Slam de la Simona Halep, insa dorinta ne-a fost implinita de Horia

Reade more

Program preliminarii CM 2018, etapele 7 și 8. Meciuri și clasament

• Thursday, 31 Aug, 2017

Program preliminarii CM 2018. Joi, 31 august 2017, reîncep meciurile din preliminarii Campionatului Mondial de Fotbal din Rusia. Etapele 7