No icon

Program preliminarii CM 2018, etapele 7 și 8. Meciuri și clasament

Program preliminarii CM 2018. Joi, 31 august 2017, reîncep meciurile din preliminarii Campionatului Mondial de Fotbal din Rusia. Etapele 7 și 8, care durează între 31 august și 5 septembrie aduc meciuri tari.

Franța – Olanda, Spania – Italia sau Ucraina – Turcia se numără printre partidele cele mai interesante. În Grupa E, grupa României, are loc derby-ul dintre Danemarca și Polonia, în timp ce naționala noastră urmează să înfrunte Armenia și Muntenegru.

Program preliminarii CM 2018 – Toate meciurile

31 august 2017:

Grupa H

Belgia – Gibraltar, ora 21:45
Cipru – Bosnia, ora 21:45
Grecia – Estonia, ora 21:45

Grupa B

Ungaria – Letonia, ora 21:45
Elveția – Andorra, ora 21:45
Portugalia – Insulele Feroe, ora 21:45, Digi Sport 3

Grupa A

Luxemburg – Belarus, ora 21:45
Bulgia – Suedia, ora 21:45, Digi Sport 2
Franța – Olanda, ora 21:45, Digi Sport 1

1 Septembrie 2017:

Grupa E

Kazakhstan – Muntenegru, ora 19:00, Digi Sport 2
Danemarca – Polonia, ora 21:45, Digi Sport 1
România – Armenia, ora 21:45  TVR 1

Grupa F

Malta – Anglia, ora 21:45
Lituania – Scoția, ora 21:45
Slovacia – Slovenia, ora 21:45, Digi Sport 4

Grupa C

San Marino – Irlanda de Nord, ora 21:45
Norvegia – Azerbaijan, ora 21:45
Cehia – Germania, ora 21:45, Digi Sport 2

2 Septembrie 2017:

Grupa I

Finlanda – Islanda, ora 19:00, Digi Sport 2
Croația – Kosovo, ora 21:45
Ucraina – Turcia, ora 21:45, Digi Sport 2

Grupa G

Albania – Liechtenstein, ora 19:00
Israel – Macedonia, ora 21:45
Spania – Italia, ora 21:45, Digi Sport 1

Grupa D

Georgia – Irlanda, ora 19:00
Serbia – Moldova, ora 19:00, Digi Sport 1
Țara Galilor – Austria, ora 21:45, Digi Sport 3

3 Septembrie 2017:

Grupa H

Estonia – Cipru, ora 19:00
Gigraltar – Bosnia&Herțegovina, ora 21:45
Grecia – Belgia, ora 21:45, Digi Sport 1

Grupa B

Insulele Feroe – Andorra, ora 19:00
Letonia – Elveția, ora 21:45
Ungaria – Portugalia, ora 21:45, Digi Sport 2

Grupa A

Belarus – Suedia, ora 19:00, Digi Sport 2
Olanda – Bulgaria, ora 19:00, Digi Sport 1
Franța – Luxemburg, ora 21:45, Digi Sport 3

4 Septembrie 2017:

Grupa C

Azerbaijan – San Marino ora 19:00
Irlanda de Nord – Cehia, ora 21:45, Digi Sport 3
Germania – Norvegia, ora 21:45, Digi Sport 2

Grupa F

Slovenia – Lituania, ora 21:45
Scoția – Malta, ora 21:45
Anglia – Slovacia, ora 21:45, Digi Sport 1

Grupa E

Armenia – Danemarca, ora 19:00, Digi Sport 2
Munenegru – România, ora 21:45 TVR 1
Polonia – Kazakhstan, ora 21:45

5 septembrie 2017:

Grupa D

Moldova – Țara Galilor, ora 21:45
Irlanda – Serbia, ora 21:45, Digi Sport 3
Asutria – Georgia, ora 21:45

Grupa I

Kosovo – Finlanda, ora 21:45
Turcia – Croația, ora 21:45, Digi Sport 2
Islanda – Ucraina, ora 21:45

Grupa G

Liechtenstein – Spania, ora 21:45
Macedonia – Albania, ora 21:45
Italia – Israel, ora 21:45, Digi Sport 1

Clasamente înainte de meciurile din aceste doua etape

Comment